Veliko spomladansko čiščenje - Ovitki in zaščitna stekla kar do -80 %! Samo do razprodaje zalog >>

Poglej

Brezplačno svetovanje (8.00 - 14.00): 041 736 736

Prodajna mesta

Očala za virtualno resničnost

Očala za virtualno resničnost so nova vrsta tehnologije, ki omogoča doživljanje navidezne resničnosti. Sestavljena so iz dveh leč, ki ustvarjata 3D učinek, in se lahko uporabljajo za gledanje filmov, igranje iger ali igranje na telefonu.

Obstaja veliko različnih vrst očal, vključno z očali iz kartona, očali za navidezno resničnost s trakovi in brezžičnimi očali za navidezno resničnost. Kartonska očala so izdelana iz kartona in jih je mogoče zložiti v škatlo. So najcenejša možnost in nimajo trakov. Očala za navidezno resničnost s trakovi imajo trakove, ki se objamejo okoli glave in jih držijo na mestu. Ponujajo najboljšo izkušnjo, saj so bolj udobna in prepuščajo manj svetlobe. Brezžična očala za navidezno resničnost se s telefonom ali tabličnim računalnikom povežejo prek povezave Bluetooth, zato ne potrebujete kablov. Tudi te možnosti je dobra in ponujajo najboljšo izkušnjo, saj vas pri igranju igre ali gledanju filma ne ovira noben kabel.

Pogosta vprašanja

Za kaj uporabljamo slušalke za navidezno resničnost?

Slušalke za virtualno resničnost se večinoma uporabljajo za igranje iger, gledanje filmov in videoposnetkov ter tudi za doživljanje drugih resničnosti. Delujejo tako, da blokirajo resnični svet in ga nadomestijo z računalniško ustvarjenim okoljem. To poteka prek televizijskega zaslona pred očmi uporabnika in preko očal, ki blokirajo vso svetlobo iz zunanjega sveta. Uporabnik nato sodeluje s tem virtualnim okoljem s pomočjo ročnih krmilnikov, ki mu omogočajo raziskovanje okolice.

Kako delujejo očala za virtualno resničnost?

Običajna očala prikazujejo eno samo sliko, očala za 3D in virtualno resničnost pa vsebujejo polarizirane leče, ki prikazujejo dve sliki, po eno na vsako oko. Ta sistem je povezan z računalnikom, ki pošilja signale za prilagajanje slik, ki jih uporabnik vidi, ko se giblje po okolju.

Kdaj so bila izumljena očala za virtualno resničnost?

Prvo prototipno napravo Oculus Rift je leta 2012 izdelal Palmer Luckey. Naprava se je prvotno imenovala "Rift" in je na glavo nameščen zaslon, ki ima dva zaslona ločljivosti 1080 x 1200 pik, po enega za vsako oko.

Za kaj se uporabljajo slušalke za navidezno resničnost?

Slušalke za virtualno resničnost se večinoma uporabljajo za igranje iger, gledanje filmov in videoposnetkov ter tudi za doživljanje drugih resničnosti.
VEČ

Prazna
košarica?

Kupcem pogosto privoščimo posebne akcije. S prazno košarico jih žal ne moreš izkoristiti.

Napolni jo s klikom na gumb "V KOŠARICO" pri posameznem artiklu.

Košarica

Darilo si izbereš na blagajni!

28-dnevno jamstvo zadovoljstva

Notice