Kam za prvi maj? Na prvomajski Gizzmofest s kuponom za kar 35 % prihranek >> Izkoristi zdaj in ujemi zaloge najbolj zaželenih izdelkov

Klikni za -35 %

Brezplačno svetovanje (8.00 - 14.00): 041 736 736

Prodajna mesta

VR očala

VR očala so vrsta očal za navidezno resničnost, ki uporabljajo dva majhna zaslona za prikaz stereoskopskih 3D slik. Uporabljajo se lahko za igranje iger, gledanje filmov ali karkoli drugega, kar si lahko zamisliš.

Danes je na trgu veliko vrst VR očal. Nekatera so zasnovana za uporabo s pametnimi telefoni, druga pa so izdelana posebej za igralne konzole. Na voljo je tudi nekaj različnih stilov očal za navidezno resničnost: nekatera so zasnovana tako, da se nosijo na očeh kot očala, druga pa imajo trakove, ki se namestijo okoli glave kot čelada.

Pri nakupu očal za navidezno resničnost je najpomembneje upoštevati, za kaj jih nameravaš uporabljati. Če želiš gledati filme, potem je najbolje kupiti par, ki je zasnovan za ta namen. Če želiš igrati igre, je najbolje kupiti par, ki je namenjen tudi gamingu.

Pogosta vprašanja

Kako delujejo VR očala?

VR očala so na glavo nameščena naprava, ki uporabniku omogoča navidezno resničnost. Naglavna očala za navidezno resničnost (VR) se pogosto uporabljajo pri videoigrah, vendar se uporabljajo tudi v drugih aplikacijah, vključno s simulatorji in trenerji. Nekatera VR očala imajo tudi senzorje za sledenje očem in igralne krmilnike.

Kaj so VR očala?

Očala za navidezno resničnost so naprave, nameščene na glavo, ki uporabniku omogočajo navidezno resničnost. Uporabljajo se lahko pri videoigrah, uporabljajo pa se tudi v drugih aplikacijah, vključno s simulatorji in trenerji. Nekatere imajo tudi senzorje za sledenje očem in igralne krmilnike.

Ali je VR očala vredno kupiti?

Od tebe je odvisno, ali so slušalke VR vredne za vaše potrebe - če jih želiš uporabljati samo za igranje video iger, so vredne, vendar je odvisno od tega, kakšen je tvoj proračun in koliko denarja si pripravljen/-a porabiti za takšno napravo.

Kako očala za navidezno resničnost delujejo s telefonom?

Telefon moraš povezati z VR očali s kablom HDMI ali Bluetooth, da lahko v 3D-tehniki vidiš, kaj je na zaslonu pred tabo. Kakovost slike je odvisna od tega, kako dober je tvoj telefon - če imaš novejši model, bi morala biti slika izgledati zelo dobro, če pa imaš starejši model, morda ne bo videti tako dobro, ker je na zaslonu več slikovnih pik, ki jih je treba zapolniti. Če uporabljaš pametni telefon brez kakršne koli vrste zaslona, to sploh ne bo delovalo, saj se vsebina ne bo mogla prikazati na zaslonu, razen če uporabljaš nekaj, kot je Google Cardboard, ki ima le dve leči namesto ene, kot večina očal za navidezno resničnost.

Ali veš?

VR je bil izumljen v petdesetih letih prejšnjega stoletja. Sčasoma se je tehnologija izboljšala. Leta 1968 je Ivan Sutherland izumil sistem VR, imenovan Damoklejev meč. V osemdesetih letih prejšnjega stoletja je Jaron Lanier populariziral izraz "navidezna resničnost". V devetdesetih letih prejšnjega stoletja sta ameriška vojska in NASA začeli uporabljati VR za usposabljanje in simulacije. V začetku leta 2000 so sistemi VR postali dostopni javnosti. Leta 2010 je podjetje Oculus začelo prodajati očala za navidezno resničnost. Leta 2018 so bile na voljo očala za navidezno resničnost brez žic. Leta 1991 je Sega napovedala očala Sega VR za domačo konzolo Mega Drive. Uporabljala so zaslone LCD v vizirju, stereo slušalke in inercialne senzorje, ki so sistemu omogočali sledenje in odzivanje na gibanje uporabnikove glave. To so bila prva VR očala. Veliko ljudi jo je igralo, vendar ni bila zelo priljubljena, ker je bila draga in je ljudem povzročala slabost.
VR očala
VEČ

Dodatne kategorije za Očala za virtualno resničnost

Prazna
košarica?

Kupcem pogosto privoščimo posebne akcije. S prazno košarico jih žal ne moreš izkoristiti.

Napolni jo s klikom na gumb "V KOŠARICO" pri posameznem artiklu.

Košarica

Darilo si izbereš na blagajni!

28-dnevno jamstvo zadovoljstva

Notice